Az üzleti illetve “business” coachingban üzleti kontextusban dolgozunk együtt a pontosan definiált, ROI-val (megtérülési mutatóval) mérhetővé tett célodon, amelyet a jobb vezetői és üzleti teljesítménnyel érünk el ideálisan 5-12 alkalom alatt. Az üzleti coachingban több lehet a megmondás, sokkal inkább mentoring jellegű, mint a life coaching. A business coachingnál ugyan nem szükséges a coach szakmai, üzleti, vezetői tapasztalata, mégis a coacheek sokszor választanak üzleti, vezetői tapasztalattal rendelkező business coachot. A business coach témában való jártassága, konkrét tapasztalata, de legalábbis az üzleti, céges, vezetői, menedzser, vagy vállalkozói világ, akár a terminus-technikusok ismerete növelheti a bizalmat, a kapcsolatépítést, könnyítheti a megértést, lehetővé teheti a mentoring és tanácsadás, hibrid módszertanára való szerződést, ami azonban nem tiszta coaching.
A business coachingban a vezető felkészültségétől és teherbírásától függően egy erősebb tükörre, pontosabb hiányosság kiemelésre, a vezetői vagy üzleti kihívások tükrében a szükséges vezetői tulajdonságok, kompetenciák, működések határozottabb kijelölésére lehet szükség. Ez is a vezetővel való coaching szerződés részeként dől el.
Egy-egy üzleti téma 5-12 alkalom alatt megoldódhat. A coaching folyamat során felbukkanhatnak egyéb új, még a business coaching területéhez tartozó témák is. Azonban a tipikus vezetői kihívások kapcsán, könnyen olyan működés mintázatokhoz juthatunk, amelynél a vezetői szerepektől eltávolodva a vezető, mint teljes ember kerül fókuszba. Könnyen lehet, hogy a vezetői, üzleti teljesítmény, eredmény javításához, szülői, családi minták átalakításával kell szembenézni. Ezen a ponton a szigorúan vett business coaching véget érhet, pontosabban kitágulhat és átszerződésre kerülhet sor egy a vezetőt, mint teljes embert és az embert és annak teljes életét, múltját, jelenét, jövőjét, működési mintázatait, kapcsolatait és kapcsolódásait a világgal, környezetével fókuszban tartó hosszabb és teljes transzformatív coaching folyamatra, amit bizonyos értelemben egy teljes élet “Life coachingja” . Ezt a teljes embert integráltan támogató, integratív módszertannal dolgozó coaching folyamatot hívom “integratív coachingnak”, mert pontosabban írja le és definiálja a szemléletet.