A 2016-ban elkezdett alapozó és haladó coaching képzés (Grow) óta folyamatosan élek szupervíziós lehetőségekkel és coaching skill kompetencia tréningekkel. 2017-tól integrál coaching képzéssel egészítettem ki a coaching tudásomat, amely együtt biztosította a coaching tanulási keret fenntartását, támogató szakmai közeget és az integrál pszichológiai tudás alapjainak megszerzését. Az alap coaching képzéseket önismereti, pszichológiai témájú fejlesztésekkel támogatom, egyéni és csoportos szupervízióba járok, 2019-től mentor coachingba kezdtem.
Úgy gondolom, hogy a folyamatos önismereti és szakmai fejlődésem, összhangban az etikai kódex kompetencia elemeivel az alapja annak, hogy a klienseket minél több témában, a lehető legtovább kisérhessem fejlődési útjukon.
Mindezt fontosnak tartom a kezdeti rapport építés, a biztonságos tér megteremtése, a coachee felelősségének hangsúlyozása és kontroll lehetőség megtartása miatt. Az említett eljárásban mind a saját emberi, szakmai, erkölcsi, mind az EMCC kompetencia és kontextus elemeit figyelembe veszem.
A kijelölt folyamat végére javaslok egy összegző, akár lezáró alkalmat. Ezen alkalommal lehetőséget nyújtok a folyamat “felülnézetből” való értékelésére, az eredmények és a változások összegzésére, az eredeti célokkal való összevetésre, lehetőséget nyújtva a kliens számára a folyamat lezárásáról, vagy a folytatásról való tudatos döntésre. Amennyiben az ügyfél kéri, az ülést lezárjuk. Ezekben az esetekben összegzést, önreflexiót javaslok.
Amennyiben kliens oldalról merül fel az igény vagy én érzem úgy, hogy más segítőre van szüksége, akkor ajánlok egy általam ismert, jónak tartott, tapasztaltabb szakembert. A szakmai határaimat folyamatosan figyelem és szupervízióba viszem. Ez a hozzáállás és eljárás a magam hitelessége mellett az etikai kódexben szereplő határ kezelési elem tiszteletben tartása miatt is fontos.
Fontosnak tartom, hogy a klienseket társadalmi státusztól, kortól függetlenül egyenlőként kezeljem. Szeretném az általam bejárt utat, megtanultakat más számára is elérhetővé tenni. A coachingban az emberekkel való minőségi együttléten, a kliensek meghallgatásán túl önreflexióra ébredésük, a változási folyamatuk kísérete, támogatása vonz. Hiszek abban, hogy egyes élethelyzetekhez való hozzáállásunk alapvetően meghatározza életünk minőségét és egy-egy ponton jól jön egy új perspektíva megvilágítása. A coaching folyamat során lenyűgöz, hogy a kliens megtisztel a bizalmával. Beenged élete történetébe, személyiségéhez, akár legmélyebb önmagához ad hozzáférést. Az említett elvek, törekvések, szándékom szerint az EMCC sokszínűségi nyilatkozatával is összecsengenek, ezentúl önazonosak és hitelesen képviselhetőek számomra. Szívemből, jó szándékból, emberségből adom.
Az EMCC kompetencia keretrendszer v2